ThermoWood - tepelně upravená fínská borovice, na přímé povětrnosti má minimální životnost 30 let, bez nutnosti aplikace ochranných prostředků.

Při tepelné úpravě nedochází k žádnému chemickému ošetření dřeva, jedná se tedy o čistě ekologický proces, který probíhá pouze za pomoci tepla a páry.

Dřevo vlivem působení UV záření mění svůj vzhled (šedne, tedy získává patinu). Samozřejmě se jedná pouze o barevnou změnu povrchové mikroskopické vrstvy materiálu ThermoWood. Nicméně pokud se materiál ThermoWood neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, nevznikání větších než vlásečnicových trhlin a také stálobarevnost. S odstupem času povrch výrobků zešedne, začne drobně praskat a dojde u něj k mírnému povrchovému zvrásnění materiálu. Prvotní projevy počínajícího šednutí se projevují obdobně jako vznikající plíseň. Nejedná se však o plíseň, ale o přirozený proces šednutí materiálu ThermoWood. Tomuto procesu přirozeného stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů provedením vhodné povrchové úpravy.